Pakowanie prozniowe pojemniki

Pakowanie próżniowe daje niewątpliwą przewagę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty włożone w ten rozwiązanie dłużej zachowują świeżość również są dostępniejsze w transporcie na dłuższe odległości.

Służą one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie stanowi dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały towar w opakowaniu jest zatrudniany we wnętrzu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Stanowi zatem zwłaszcza prosta konstrukcja. Po ukończeniu procesu zwykle komora odbija się samoczynnie. Ten rodzaj urządzenia pozawala na konkretną powtarzalność procesu i sprawność w zestawie parametrów próżni i odporności zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie jednego materiału na raz do dużo wielkich wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - wyróżniam się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona niewielkich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia i do materiału jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc podejmuje się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie zasadnicze jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona same na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o dziwnych stanach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana z tym silniejsza suma pakowanych materiałów na dobę. Dla zastosowań amatorskich albo w krótkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań handlowych w prawdziwych sklepach czy zakładach produkcyjnych doskonalszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania także w znaczniejszym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim rynku istnieje dużo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbytu już 50 lat!