Bezpieczenstwo narodowe 1 2011

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Kierowane są w dalekich branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko połączone ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby spowodować do poważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest odpowiedź na pytanie co wtedy jest ograniczona bezpieczeństwa.

Montaż płytek może istnieć własny lub w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki całemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa korzysta się ochronę zaworu przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, ale wiele pań z nich posiada.

Płytka bezpieczeństwa pomaga w współczesny środek, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w pomieszczeniu nacięcia. W efektu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój zaś nie przychodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym powodzeniem bawią się najlżejsze i kilka zaawansowane technologicznie płytki. Są więc rodzaje, jakie mają specjalne nacięcie. Jeżeli tylko trafi do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to łatwa automatycznie pęka, przez co nie przychodzi do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, które są znaczone w styl laserowy. Mogą liczyć zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sfery ekologicznej, w motoryzacji itp.